تاریخ : يکشنبه 10 آذر 1398
کد 34

نمایش فرش قرآنی در دانشگاه تهران

نمایش فرش قرآنی (فرش عشق) و آثار نگارگری دانشگاه هنر اسلامی تبریز در نخستین همایش بین‌المللی مطالعات ایران معاصر

.
در نخستین همایش بین‌المللی مطالعات ایران معاصر که نوزدهم و بیستم آبانماه توسط دانشکده مطالعات جهانی دانشگاه تهران برگزار شد، نمایشگاه آثار هنری دانشگاه هنر اسلامی تبریز در حوزه‌های فرش و نگارگری برپا شد.
در این نمایشگاه، فرش قرآنی (فرش عشق) و نیز منتخب آثار نگارگری در حوزه‌های نقاشی ایرانی، تذهیب، تشعیر، گل و مرغ در معرض دید شرکت‌کنندگان در همایش و علاقمندان به این حوزه قرار گرفت.
همزمان با برگزاری این نمایشگاه و به منظور آشنایی اندیشمندان و محققان خارجی ایران‌شناس حاضر در این همایش، اساتید فرش و نگارگری دانشگاه هنر اسلامی تبریز آقایان سلیم‌پور و رفیعی اقدام به برگزاری کارگاه و اجرای زنده طراحی، بافت فرش و نگارگری نمودند.

دکتر سعیدرضا صدرعاملی دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازدید از این نمایشگاه ضمن تاکید بر جنبه‌های غیرقابل رقابت هنرهای ایرانی اسلامی، به تمجید از هنرمندان این عرصه پرداختند.
گفتنی‌است فرش قرآنی (فرش عشق)، در سال ۱۳۸۹ نخستین بار توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی رونمایی شده و این اثر نفیس هنری در ۷۶ برگ دورویه و با رجشمار ۸۰ در ابعاد ۴۵ در ۷۵ سانتی‌متر توسط اساتید و هنرمندان دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامی تبریز طراحی و اجرا شده است.

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35419973-041   دورنگار :35419973-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.